Místní knihovna Všechovice
KnihovnaVšechovice

Večer s Andersenem

Večer s Andersenem 2

Pátek 29. května 2026 patřil dětem ze Čtenářského klubu při ZŠ Všechovice
a jejich setkání v rámci Večera s Andersenem.

Také v letošním roce se v naší knihovně uskutečnil velmi oblíbený Večer s Andersenem - s dětmi v knihovně nepřespáváme ale program je i tak nabitý nejrůznějšími aktivitami. Čas mezi 18:00 až 22:00 nám neskutečně rychle uběhl a všichni jsme  si večer náležitě užili.

Nejprve se děti vydaly na Pohádkovou stezku s  H. CH. Andersenem, kde řešily rébusy, z nichž po správném poskládání odhalily tajenku. Poté jsme využili krásného letního počasí a děti se mohly vydat na další stezku venkovním areálem školy, ve které byl vítězem ten, kdo splnil všechny úkoly v co nejkratším čase. Po krátké přestávce na občerstvení v podobě oblíbené pizzy jsme se všichni usadili do knihovny a paní učitelka Zdvomková nám přečetla pohádku H. Ch. Andersena SLAVÍK, která nám všem připomenula, že skutečnou krásu, svobodu a upřímné city nelze naprogramovat ani vlastnit. Následovalo oblíbené tvoření - děti namalovaly originální titulní stránku svých vlastních knih, které budou zdobit prostory před naší knihovnou. Nesměli jsme také zapomenout napsat pozdravy z této akce na originální pohlednice, které pro tento rok nakreslila ilustrátorka Jitka Petrová. Následovalo předání diplomů a zábavné losování malých dárečků a nadešel čas loučení s povedeným večerem. 

Děkuji p. učitelkám  Žanetě Suchánkové, Marii Voldánové a Simoně Zdvomkové za přípravu a pomoc při této knihovnické akci a ZŠ Všechovice za poskytnutí zázemí v prostorách školy.

 

 

Akce

Region

E-knihy

Projekty knihovny

 

Provozní doba

pondělí:
8.00–11:30, 12:30–17:00

čtvrtek:
8.00–11:30, 12:30–17:00